Kredyt konsolidacyjny – odzyskaj prowizję od skonsolidowanych kredytów

Autorem tekstu jest ekspert AntyKredyt.pl

Kredyt konsolidacyjny to kredyt, którego celem jest spłata innych, wcześniej zaciągniętych kredytów. W praktyce zdarza się również, że część środków z kredytu konsolidacyjnego jest przeznaczana na spłatę innych kredytów, zaś część trafia bezpośrednio do rąk konsumenta. Co w takiej sytuacji z prowizjami od kredytów, które zostały spłacone kredytem konsolidacyjnym?

Motywacja do wzięcia kredytu konsolidacyjnego może być różna. Dla niektórych osób korzyścią może być fakt, że zamiast wielu kredytów – będą spłacać tylko jeden, co jest rzeczywiście dość wygodne i praktyczne. Kredyt konsolidacyjny może dla niektórych osób okazać się zbawienny, ponieważ może być udzielony na korzystniejszych warunkach od kredytów poprzednich np. może obejmować dłuższy okres kredytowania, dzięki czemu możemy płacić niższą ratę kredytową.

Nie każdy jednak pamięta czy też ma świadomość, że biorąc kredyt konsolidacyjny dokonujemy na ogół przedterminowej spłaty poprzednich kredytów. A skoro następuje wcześniejsza spłata kredytu, to mamy prawo do odzyskania częściowej prowizji i innych kosztów kredytu (m.in. opłaty przygotowawczej czy też ubezpieczenia).

Prawo do rozliczenia kredytu wcześniej spłaconego i do uzyskania częściowego zwrotu prowizji i innych kosztów kredytu wynika z art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim. Przypominamy w tym miejscu, że dotyczy wszystkich kredytów konsumenckich, które zostały udzielone na gruncie obecnie obowiązującej ustawy o kredycie konsumenckim tj. po dniu 18 grudnia 2011 r. Niestety nie wszystkie instytucje kredytowe wywiązuje się należycie z obowiązku zwrotu prowizji, gdy nastąpiła wcześniejsza spłata kredytu.

Jeśli biorąc kredyt konsolidacyjny – nie wiesz jak odzyskać prowizje i inne opłaty od poprzednich kredytów – skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Wszelkie informacje nt. przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności serwisu AntyKredyt.pl.


Oblicz należny Ci zwrot prowizji bankowej. Uzupełnij poniższe pola. Wynik pojawi się automatycznie.

Należy Ci się zwrot? Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci go wyegzekwować!