Pożyczka na 0% – dlaczego warto uważać?

Autorem tekstu jest ekspert AntyKredyt.pl

Wiele firm pożyczkowych, aby przyciągnąć nowych klientów oferują pożyczki z oprocentowaniem 0%. Oznacza, to zobowiązują się nie pobierać oni żadnych odsetek, jak i pozostałych kosztów pozaodsetkowych. Teoretycznie więc na takim produkcie firma nie zarabia. Gdzie więc tkwi haczyk?

Pożyczki na 0% są udzielane na krótki czas – na ogół do 60 dni. Oferowane są one wyłącznie nowym klientom, zatem takim, którzy dotychczas nie korzystali z usług danej firmy pożyczkowej. Pożyczając przykładowo 2 000 zł będziemy musieli zwrócić dokładnie taką samą kwotę tj. 2 000 zł, ale pod pewnym warunkiem. Warunek ten dotyczy terminowego zwrotu pożyczki. Co więc stanie się jeśli spóźnimy się ze spłatą darmowej pożyczki choćby o 1 dzień. W takiej sytuacji warunki promocyjne upadają, a w ich miejsce pojawia się obowiązek zapłaty pełnych kosztów, do których należą na ogół odsetki i prowizja lub opłata przygotowawcza/administracyjna. Jest to o tyle kłopotliwe, że koszty te są na ogół dość wysokie i stopa RRSO może wynosić nawet kilka tysięcy %. Firmy pożyczkowe oferują również możliwość przedłużenia terminu zwrotu darmowej pożyczki, ale za przedłużenie trzeba słono zapłacić.

Firmy pożyczkowe – znając skłonność Polaków do zadłużania i zaciągania nowych zobowiązań, a także mając na względzie ich ograniczone możliwości zarobkowe – mają zapewne skalkulowane, że niemała część darmowych pożyczek na 0% nie zostanie spłacona w terminie. W tym właśnie tkwi cała tajemnica pożyczek z oprocentowaniem 0%.

Decydując się na pożyczkę darmową 0% warto zastanowić się, czy rzeczywiście będziemy w stanie ją terminowo spłacić. W przeciwnym razie pojawią się wysokie koszty, które będziemy zmuszeni ponieść. Należy również uważać, aby biorąc pożyczki darmowe na 0% nie wpaść w spiralę zadłużenia, z której trudno będzie później wybrnąć.

Jeśli masz problemy z zadłużeniem w firmach pożyczkowych – skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci profesjonalnej pomocy prawnej.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Wszelkie informacje nt. przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności serwisu AntyKredyt.pl.


Oblicz należny Ci zwrot prowizji bankowej. Uzupełnij poniższe pola. Wynik pojawi się automatycznie.

Należy Ci się zwrot? Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci go wyegzekwować!